כיצד מנהל פרוייקט או מפקח הבניה חוסך לכם כסף?

כשאתם בונים או משפצים בית חדש או ישן, אתם נכנסים לפרויקט לא זול ובדרך כלל משקיעים בו את מרבית ההון שצברתם במשך שנים רבות. משה לוי, מפקח בניה בשומרון מספר לנו כיצד ומה יכול לחסוך לכם מפקח בניה מקצועי שיודע לנהל את הזמן בפרויקט בצורה בה הכספים יוזרמו באופן תקין לכל אחד מאפיקי הפרויקט.
בית בבנייה

כשאתם בונים בית חדש אחד מן הדברים שחשוב לשים לב אליהם הוא כיצד להימנע מליקויי בנייה. ליקויים אלו הם תוצאה של חוסר ידע ומקצועיות של העוסקים בענף.  היקף הנזקים מבעיות הקשורות לליקויי בניה נאמד במאות של מיליוני שקלים מדיי שנה וגורם הפסדים לחברות וכמובן לאנשים פרטיים שאינם מבינים בתחום כלל ובנוסף, פוגע קשות בחיי הדיירים בבית. ישנם סוגים רבים של ליקויי בניה שנובעים בעיקר מחוסר הבנה והכרה והעדר של יישום חוקים ותקנות וכן במחסור בהבנה בחומרים מתקדמים בשוק הבניה הישראלי.

חלק מההיכרות המקצועית עם התחום היא כמובן להתמקצע בקריאה ובהבנה של תכניות בניה, דבר שאינו מה בכך עבור העוסקים בתחום הבניה. "הבנה מקצועית ומיומנות יכולים לחסוך זמן וכסף רב" אומר משה לוי, מפקח בניה מאזור השומרון. בנוסף לזמן למשאבים ולכסף, אומר לוי מפקח בניה חוסך הרבה כאב ראש מהלקוח ומאפשר לזוגות צעירים שרכשו לאחרונה שטח או בית והם מעוניינים להתאימו לצורכיהם האישיים לקבל את השירות היעיל ביותר כשהם יכולים להיות רגועים כשאדם מקצועי מטפל בכל הפרויקט ומנהל אותו."

לא פשוט להפוך חזון נדל"ני למציאות, ממשיך לוי. בכדי לנהל פרויקט בתחום הבניה יש צורך בידע רב ומקצועי גם במישורים מקבילים בנוסף ליכולת ניהול החל משלב היזום ועד סיומו של שלב הביצוע." לוי ממשיך להסביר:" יש לדעת כיצד לתכנן את העלויות של הפרויקט, תכנון של לוח זמנים יעיל וניתוח של סעיפים חריגים.

לסיכום, מפקח בניה מיומן חוסך בפועל בזבוז של משאבים יקרים וימי עבודה שגן הם לא זולים כלל. מפקח הבניה יודע לתת מענה בתחומי הבניה והקונסטרוקציה, יודע לקרוא ולהכין כתבי כמויות, תכניות בניין, מכיר ויודע לקרוא ולפקח על תכניות של ביוב ואינסטלציה סניטרית, תכניות של מיזוג אוויר, חשמל ומפרטים טכניים הקשורים לפרויקט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

× יצירת קשר