בניה מקצועית בלי הפסקה

אזור יהודה ושומרון נמצא בקרבת מרכז הארץ ומונה כיום אוכלוסייה ישראלית של קרוב לחצי מיליון תושבים. אזורים אלה מצויים בשנה וחצי האחרונות- במגמות תכנון ופיתוח נרחבות במיוחד של מגורים, מוסדות חינוך ותשתיות . משה לוי, אחראי פיקוח בנייה ופיתוח פרויקטים במרכז השומרון אמר: "אני מאוד נהנה לעבוד בשומרון, חוץ מזה שאני גר בשומרון. האנשים שנמצאים פה הם מלח הארץ".
בית בבנייה

יותר ויותר משפחות וזוגות צעירים, בוחרים לעבור ולהתגורר בישובים שכבר הוקמו ביהודה ושומרון וישנם פרויקטים ומכרזים חדשים להקמתם של ישובים ושכונות נוספים. על פי נתונים סטטיסטיים שאליהם התייחס סמנכ"ל ההסברה של מועצת יש"ע, מר יגאל דילמוני, קצב הגידול השנתי של האוכלוסייה באיו"ש (יהודה ושומרון) עומד על 4%, שהוא קצב הגדול פי 2 מקצב גידול האוכלוסייה של כלל מדינת ישראל.

בעיקר במהלך השנה וחצי האחרונות, מתרחשים מהלכים מקבילים ונרחבים  של אישור תוכניות ושחרור מכרזים לבנייה. כך למשל, בעיר אריאל הממוקמת בלב השומרון, כבר התחילו בעבודות בנייה של כמה מאות יחידות דיור חדשות.

דילמוני המשיך וסיפר בהרחבה, על אחד ממהלכי התכנון והפיתוח הנרחבים ביהודה ושומרון: "אנחנו הכנו תוכנית במועצת יש"ע יחד עם משרד השיכון, תוכנית שנקראת "גוש דן החדש". התוכנית מתייחסת למימוש מלוא פוטנציאל הבנייה באזורים שממזרח  לגוש דן כמו אריאל, מודיעין-עלית, אבני-חפץ וקרני שומרון. במידה ונצליח ליישב את האזורים הללו באופן מקסימאלי, אנחנו נוכל לייצר ירידת מחירים של דירות במרכז הארץ. היום מחירה של דירת 4 חדרים למשפחה באזור גוש דן, עולה בממוצע 1.7 מליון שקלים. המשמעות הנגזרת מהתוכנית שלנו, היא הורדת המחיר הממוצע לאותה הדירה ל-1.3 מליון שקלים. כך למשל, זוגות צעירים יוכלו לחסוך ארבע מאות אלף שקלים בממוצע על מחירי הדירות".

המידע ששיתף עמנו יגאל דילמוני, סמנכ"ל ההסברה במועצת יש"ע, השתלב עם דבריו של מפקח הבנייה במרכז השומרון, משה לוי:"קיימת תנופה מאוד גדולה של בנייה בשומרון, אנשים בוחרים להשקיע יותר באזור הזה. שיטת הבנייה השתנתה לטובה והפרויקטים נעשים כיום ברמה יותר גבוהה מבעבר. מתקיימת עכשיו בנייה משמעותית בכל השומרון, ואני מעריך שזו רק ההתחלה. מבחינת הבנייה באזור מרכז השומרון שעליה אני אחראי ברמת הפיקוח, אני יכול לספר לך שיש עכשיו עבודות על מספר פרויקטים במקביל. אני דואג לבצע עבודה בצורה יסודית, ומתמקד בעיקר בפרויקטים של בתים פרטיים".

חשוב לציין, כי מעבר לתכנונים הנרחבים בהיקפי הבנייה ביהודה ושומרון, הולכות ומתגבשות תוכניות משמעותיות העוסקות בפיתוחים מתקדמים של תחבורה (כמו הקמת כבישים ראשיים ומחלפים), בשיפור מצב תשתיות המים והחשמל ביישובים השונים- שזו תוכנית ספציפית המתגבשת בשיתוף פעולה עם הממשלה מול משרד התשתיות והאנרגיה. כמו כן מתקיים שיתוף פעולה מקיף מול משרד הכלכלה במטרה לפתח כלכלית את יהודה ושומרון על ידי הקמת אזורי תעשייה והיי-טק ועל ידי מתן סיוע לעסקים קטנים. על כך אפשר להוסיף, כי ישנן גם תוכניות פיתוח עתידיות וחשובות בתחום איכות הסביבה אשר מתגבשות מול המשרד להגנת הסביבה בממשלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

× יצירת קשר